Generator dymu

Podsumowanie

Generator dymu Bradley to wysoce adaptowalna jednostka, która pozwala przekształcić prawie każdą małą konstrukcję w wędzarnię. Urządzenie składa się z dwóch części. Generator dymu jest wykonany ze stali nierdzewnej i spełnia ten sam cel, co generator dymu, który jest zamontowany w oryginalnym Bradley Smoker – wysuwając biszkopty na element grzejny w tempie jeden na dwadzieścia minut. Konstrukcja generatora dymu przypomina starsze modele Bradley Smoker, teraz zastąpione. Nie ma to żadnego znaczenia, ponieważ elementy sterujące są ograniczone do włącznika / wyłącznika zasilania i przycisku przesuwu biszkoptu, używanego do ustawiania pierwszego biszkoptu na palniku. Następnie brykiety podawane są automatycznie.

Druga część urządzenia składa się z płyty czołowej ze stali nierdzewnej, z regulowanym kołnierzem, do którego mocuje się generator dymu za pomocą dwóch uchwytów. Pozwala to na łatwe zdjęcie generatora dymu z płyty czołowej w celu ułatwienia czyszczenia i przechowywania. Chodzi o to, aby płyta czołowa pozostała trwale przymocowana do konstrukcji, której używasz do palenia.

Pełny opis

Generator dymu Bradley to wysoce adaptowalna jednostka, która pozwala przekształcić prawie każdą małą konstrukcję w wędzarnię. Urządzenie składa się z dwóch części. Generator dymu jest wykonany ze stali nierdzewnej i spełnia ten sam cel, co generator dymu, który jest zamontowany w oryginalnym Bradley Smoker – wysuwając biszkopty na element grzejny w tempie jeden na dwadzieścia minut. Konstrukcja generatora dymu przypomina starsze modele Bradley Smoker, teraz zastąpione. Nie ma to żadnego znaczenia, ponieważ elementy sterujące są ograniczone do włącznika / wyłącznika zasilania i przycisku przesuwu biszkoptu, używanego do ustawiania pierwszego biszkoptu na palniku. Następnie biszkopty karmione są automatycznie.

Druga część aparatu składa się z płyty czołowej ze stali nierdzewnej, z regulowanym kołnierzem, do którego mocuje się generator dymu za pomocą dwóch uchwytów. Pozwala to na łatwe zdjęcie generatora dymu z płyty czołowej w celu ułatwienia czyszczenia i przechowywania. Chodzi o to, aby płyta czołowa pozostała trwale przymocowana do konstrukcji, której używasz do palenia.
Zdjęcie przedstawia generator dymu przyczepiony do płyty czołowej adaptera, można również zobaczyć regulowany kołnierz adaptera. Po zamontowaniu ściana konstrukcji wędzarni mieści się między płytą czołową a kołnierzem.

Urządzenie korzysta z ciastek Bradley Flavour Bisquettes. Szczególnie dobrze nadaje się do wędzenia na zimno. Tam, gdzie szafki zamontowane w innych modelach są izolowane, powoduje to gromadzenie się ciepła w szafkach, co ogranicza ryzyko palenia na zimno. Istnieje jednak szansa, że ​​Twoja domowa konstrukcja będzie miała znacznie większą objętość i może nie być izolowana. W rezultacie jest bardzo mało prawdopodobne, aby w strukturze nagromadziło się ciepło, a pod warunkiem, że temperatura otoczenia jest wystarczająco niska: poniżej około 28 stopni C nie będzie żadnych problemów z wędzeniem na zimno. W przypadku innych modeli Bradley Smoker zalecamy stosowanie akcesorium Cold Smoke Adapter podczas wędzenia na zimno.
Idealną konstrukcją może być stara zamrażarka skrzyniowa, stojąca w pozycji pionowej, z pokrywą na drzwi, z bocznym otworem na adapter o średnicy 11 cm i wentylatorem u góry, aby umożliwić przepływ naturalnego ciągu przez konstrukcję. Ważne jest, aby taki przeciąg wystąpił, zarówno ze względu na jakość wędzonego produktu, jak i powstrzymanie dymu z powrotem do generatora dymu. Jeśli tak się stanie, ostatecznie spowoduje to gromadzenie się smoły na mechanizmie.

Plan budowy własnej wędzarni jest dołączony do urządzenia i jest dostępny w formacie pdf w zakładce Specyfikacje.
Wytwornice dymu Bradley są wykorzystywane z dużym efektem przez drobnych producentów np. Wędzonych szynek, boczku i łososia. Mamy wielu użytkowników w Wielkiej Brytanii, którzy są w stanie prowadzić odnoszące sukcesy firmy palące, używając tylko jednego lub więcej generatorów dymu Bradley.

Często zadawane nam pytanie brzmi: jaki rozmiar wędzarni może wytrzymać generator dymu Bradley. Istnieje wiele zmiennych, które wpłynęłyby na odpowiedź, więc przeprowadzenie dokładnych eksperymentów naukowych raczej nie byłoby pomocne, jednak pomieszczenie o powierzchni 12 stóp kwadratowych mieści się w granicach możliwości. Jeśli naprawdę szukasz rozwiązania tej wielkości, w każdym przypadku radzimy wdrożyć dwa generatory, pozostawiając jeden jako zapasowy, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Ten produkt zdobył prestiżową nagrodę Vesta w 2003 roku, nie wspominając o wielu nagrodach za wędzoną żywność, które użytkownicy otrzymali od tamtej pory.

Wymiary i waga

Wymiary zewnętrzne (mm): 430W x 230D x 580HT, w tym tubka na biszkopty
Waga z opakowaniem: 6 kg
Wymiary w opakowaniu: 650W x 320D x 330H

SPECYFIKACJA

Konstrukcja zewnętrzna: stal proszkowa epoksydowa i stal nierdzewna
Element palenia: 125 watów
Zasilanie: 220-240 V, 50 Hz 2,5 A.

Gwarancja

Bradley Smokers są objęte gwarancją przydatności do użytku i są wolne od wad materiałowych i wykonawczych przez okres 12 miesięcy. W zależności od kraju, w którym kupiłeś palacza, może obowiązywać dłuższy okres gwarancji. Wędzarki Bradley są przeznaczone do użytku domowego.

Zarejestruj swoją gwarancję
Jeśli jesteś nowym właścicielem palacza Bradley, możesz zarejestrować swoją gwarancję.

APROBATY

Wszystkie palacze Bradley mają certyfikat CE do użytku w Unii Europejskiej.

Zamów swój już dziś